Aktivní dovolená v chorvatských národních parcích

Dovolena chorvatsko nemusí být jen o opalování a koupání se v moři. Můžete si zde naplánovat také dovolenou aktivní. Chorvatsko je ideální destinací pro lehčí i náročnější turistiku. Můžete si naplánovat túru do krasových hor, kaňonů, jeskyní nebo kolem jezer. Prostor tato země nabízí i pro cyklovýlety nebo třeba plavbu na kajaku. Objednejte si ubytování chorvatsko, třeba na webu ubytovanivchorvatsku.cz, v některé z místních destinací a vydejte se prozkoumávat chorvatskou přírodu. Přinášíme vám tipy, na jaká místa si výlety naplánovat.

Plitvická jezera

Rozkládají se v Národním parku Plitvice, který naleznete v severní části Chorvatska. Vzhledem k tomu, že jsou umístěná celkem daleko od moře, plánujte jejich návštěvu na začátek nebo konec svého chorvatského pobytu.

Tuto nádhernou přírodní rezervaci tvoří 16 jezer krasového původu. Střídají se v nich různé barvy – od smaragdově zelené po sytou modrou. Propojují je kaskády a turistické chodníky. Součástí je také velké množství krasových jeskyní, některé jsou částečně přístupné. Dají se zde pronajmout kajaky. Jízda na nich vám umožní prozkoumávat jezerní krásy zblízka.

Národní park v okolí řeky Krka

Krajina kolem řeky je velice členitá. Můžete zavítat k vodopádům nebo jezerům. Čekají tu na vás peřeje. Mezi nejznámější patří Skradinské vodopády nebo vodopád Rošský. Navštivte také starobylé kláštery, které pocházejí z 15. století. Jeden patří františkánům a druhý je pravoslavný.

Pohoří Velebit

Mořská strana patří národnímu parku Paklenica. Milujete-li horské procházky, je toto místo pro vás ideální volba. Čekají zde na vás naučné a cyklistické trasy pro začátečníky i pokročilejší turisty. V Paklenici naleznete i síť horských chat. Stezka divokou přírodou vede kaňonem Velika Paklenica. Úchvatnou podívanou nabízí jeskyně Manita peć, kde jsou k vidění starobylé stalaktity a stalagmity. Je zde i řada propastí a dalších jeskyní.