Největší vodopády světa

Největší vodopády světa jsou impozantními přírodními útvary, které fascinují lidi po celém světě svou krásou a majestátem. Zde jsou některé z největších vodopádů na světě:

  1. Vodopády Angel (Angel Falls) – Nacházejí se v Národním parku Canaima v jihoamerické zemi Venezuela. S celkovou výškou 979 metrů jsou Vodopády Angel nejvyššími známými vodopády na světě.
  2. Vodopády Iguazú (Iguazu Falls) – Nacházejí se na hranicích mezi Brazílií a Argentinou v jižní Americe. Vodopády Iguazú jsou jedním z nejširších vodopádových systémů na světě a mají celkovou šířku přes 2 km.
  3. Victoria Falls (Vodopády Viktorie) – Leží na hranicích mezi Zambií a Zimbabwe v jižní Africe. Jsou považovány za jedny z největších vodopádů na světě podle celkové šířky a výšky.
  4. Niagarské vodopády (Niagara Falls) – Nacházejí se na hranicích mezi Kanadou a Spojenými státy americkými. Niagarské vodopády jsou známé svou impozantní velikostí a jsou jednou z nejslavnějších turistických atrakcí v Severní Americe.
  5. Vodopády Jog (Jog Falls) – Nacházejí se v indickém státě Karnataka. Vodopády Jog jsou jedny z největších vodopádů v Indii s maximální výškou kolem 253 metrů.

Tyto vodopády mají své jedinečné charakteristiky a přitahují návštěvníky z celého světa svou nádherou a velikostí.