Nejvíce hodnocené turistické atrakce na světě

Nejlépe hodnocenou turistickou destinací na světě je Sagrada Familia ve španělské Barceloně. Kostel sice není tak populární jako ostatní destinace na seznamu, ale podařilo se mu nashromáždit přes 100 000 recenzí. Na seznamu jsou také oblíbené destinace včetně Musee du Louvre, Eiffelova věž, Římské Koloseum a London Eye.

Bazilika Sagrada Familia

Sagrada Familia se může pochlubit 116 815 hodnoceními a hodnocením 4,5 na výletním poradci. Místo, které přitahuje více než tři miliony návštěvníků, se řadí mezi nejnavštěvovanější atrakce Španělska. Architektura budovy je připisována Antonu Gaudímu, který byl katalánským architektem. V době Gaudího zániku v roce 1926 byla dokončena méně než čtvrtina stavebního projektu. Kostel zůstává nedokončený a očekává se, že stavební práce budou ukončeny do roku 2026. Styl kostela čerpá vliv z katalánského noucentismu, španělské pozdní gotiky a katalánského modernismu. Z jeho tří fasád je teprve dokončena fasáda Glory. Gaudího dílo v bazilice je součástí světového dědictví UNESCO.

Eiffelova věž

Eiffelova věž patří mezi nejslavnější památky Paříže. Věž byla duchovním dítětem společnosti Gustava Eiffela, která věž navrhla a postavila. Společnost postavila věž dočasně pro světovou výstavu v roce 1889, ale její popularita vyústila v její přežití až do dnešního dne. Slouží jako vysílací a vyhlídková věž a její špička stojí ve výšce 1 063 stop se třemi podlažími. Eiffelova věž má působivé hodnocení 4,5 výletního poradce a 106 455 hodnocení. Návštěvníkům se doporučuje, aby si vstupenky předem rezervovali online, abyste se vyhnuli dlouhým frontám a zlepšili si svůj zážitek.

Koloseum

Koloseum se nachází v srdci Říma a je hodnoceno jako největší amfiteátr, který kdy byl postaven. Práce na amfiteátru byly zahájeny v roce 72 n. l. za vlády císaře Vespasiana a byly dokončeny v roce 80 n. l. za Tita. Struktura mohla pojmout 50 000 až 80 000 diváků a hostila veřejné podívané a gladiátorské soutěže. Objekt po celou dobu sloužil k bydlení, jako kamenolom, dílny, jako pevnost, jako ubikace náboženského řádu a jako křesťanská svatyně. Jeho historický význam z něj dělá oblíbenou destinaci pro návštěvníky Říma. Má 104 564 hodnocení a hodnocení výletního poradce 4,5.

Central Park

Central Park přitahuje nejvíce návštěvníků do všech městských parků v USA. Například v roce 2013 park navštívilo 40 milionů lidí. Park se rozkládá na ploše 843 akrů a navrhl ho Frederick Law Olmsted a také Calvert Vaux. V parku se nachází několik umělých jezer a rybníků, rozsáhlá plocha přírodního dřeva, sedm hlavních trávníků, turistické stezky, rezervace pro divokou zvěř, dvě kluziště, venkovní amfiteátr, šest mil arény a divadlo Delacorte. Central Park má 101 734 hodnocení a 4,5 hodnocení výletního poradce.

Význam Recenzí

Cestovatelé se často při rozhodování o návštěvě konkrétní destinace spoléhají na zkušenosti ostatních turistů. Jedním ze zdrojů takových informací jsou recenze. Online recenze se staly snadno přístupné veřejnosti. Dobré recenze a hodnocení dávají spotřebiteli jistotu, že daná destinace dostojí své popularitě.